Energooszczędny system fasadowy EURACON ESF-300 jest znacznie lepszy od innych systemów fasadowych: Najniższa cena zakupu przy znacznie ponadprzeciętnej trwałości!

Samolot z aluminium - wciąż sprawny po 70 latach!

Fasada z aluminium: w doskonałym stanie po 30 latach użytkowania!

Bardzo tani, szybki i łatwy, montowany bezpośrednio do podłoża bez podkonstrukcji: Aluminiowy system fasadowy ESF-300 firmy EURACON

W 2014 roku system fasadowy EURACON ESF-300 został opracowany na podstawie tego dobrego doświadczenia, szczególnie w odniesieniu do wysokich wymagań pogodowych w Europie Wschodniej. W szczególności, aby móc zainstalować system nawet przy niskich temperaturach mrozu do -20°C bez wypaczania materiału pod wpływem promieni słonecznych.


Dlaczego wstępnie malowane aluminiowe panele elewacyjne EURACON mają tak wysoką jakość?

1. Podstawowym materiałem jest czyste wstępnie malowane aluminium, produkowane przy użyciu "procesu powlekania zwojów". Jest to wysokiej jakości, formowany rolkowo stop aluminium z powłoką PVDF wypalaną w bardzo wysokiej temperaturze (240-270 °C).

2. Wstępnie malowane aluminium nie rdzewieje. Dodatkowa powłoka ochronna z tyłu całkowicie zapobiega korozji.

3. Powłoka PVDF z przodu wstępnie pomalowanych paneli aluminiowych ma efekt "naturalnego kredowania". Każdego roku z powierzchni znika kilka ułamków µ. Brud i kurz nie mogą zatem przylegać do powierzchni - fasada zawsze pozostaje czysta. Ponadto, ze względu na swoją konstrukcję, powierzchnia nie może zostać naładowana statycznie. Cząsteczki brudu nie przylegają więc do fasady. Żywotność 50 lat i dłuższa została wielokrotnie udowodniona w praktyce dla wstępnie malowanych fasad aluminiowych.

4. Panele EURACON ESF-300 są bardzo lekkie (tylko ok. 3,4 kg na m²) i mogą być montowane bardzo łatwo i szybko w każdych warunkach pogodowych. Materiał jest łatwy w planowaniu i bardzo łatwy w obróbce. Ze względu na niską wagę, można zaoszczędzić do 50% na aluminiowej konstrukcji nośnej.

5. tylna wentylacja okładziny elewacyjnej zapewnia przyjemny i zdrowy klimat życia - oddychalność elewacji jest w pełni zachowana.

6. produkcja przyjazna dla środowiska! Biologicznie nieszkodliwe! Recykling wstępnie pomalowanego aluminium pozwala zaoszczędzić do 95% energii potrzebnej do jego produkcji. Aluminium jest bardzo cennym surowcem - z bardzo wysokimi wpływami z recyklingu.

7. klasa ogniowa A1 - niepalne - spełnia najwyższe wymagania - najlepsza ochrona przeciwpożarowa. Izolacja mineralna - brak tworzyw sztucznych w fasadzie - wszystko niepalne!


Opis surowca:

Walcowane panele aluminiowe EURACON ESF-300 są wykonane z wysokiej jakości kolorowego aluminium. Jest to walcowana taśma aluminiowa, która jest wykańczana powierzchniowo dwuwarstwową emalią piecową PVDF (podkład i warstwa wierzchnia) w tak zwanym procesie powlekania zwojów (proces powlekania taśm z nakładaniem wałkiem).

Taśma aluminiowa jest wstępnie odtłuszczana i chromianowana. Tworzy to absolutnie trwałe wiązanie, dzięki któremu powłoka farby przylega do aluminium.

Taśma aluminiowa jest powlekana na największych i najnowocześniejszych liniach do powlekania zwojów na świecie. Taśma aluminiowa przechodzi przez maksymalnie 10 stacji na tych liniach do powlekania zwojów, aż do uzyskania optymalnej i odpornej na warunki atmosferyczne jakości powłoki. Powłoka składa się z podkładu i warstwy wierzchniej PVDF o grubości ok. 25 µ. (metaliczna do 40 µ). Odwrotna strona taśmy aluminiowej posiada powłokę ochronną o grubości warstwy ok. 5 µ.

Poziom połysku wynosi ok. 20 jednostek zgodnie z systemem pomiarowym Gardner, kąt pomiaru 60 °. Wyjątkiem są kolory metaliczne o połysku 30-40 jednostek.

Kolorowe aluminium jest dostępne w wielu kolorach i nietypowych wykończeniach powierzchni o stałej, wysokiej i powtarzalnej jakości powłoki (przyczepność farby, jednorodność koloru i poziomu połysku), temperatura wypalania wynosi 240-270 °C .

Produkcja jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska. Materiał jest biologicznie nieszkodliwy.

Wstępnie malowane aluminium jest niepalne i nie rdzewieje. Wstępnie malowane elementy aluminiowe wystawione na działanie czynników atmosferycznych są doskonale odporne na korozję i niestarzejące się.

Dlaczego wstępnie malowane aluminium?

Materiał nośny wstępnie malowanego aluminium jest optymalnie dopasowany pod względem stopu i wytrzymałości do dalszego przetwarzania i końcowego zastosowania. Dotyczy to również zastosowanych materiałów powłokowych. Dlatego wstępnie malowane aluminium może być kształtowane tak, aby pasowało do materiału po malowaniu, bez pękania lub łuszczenia się farby. Z tego powodu wstępnie malowane aluminium jest najpierw malowane, a następnie przetwarzane.


Obróbka / montaż:

Fasada musi zapewniać budynkowi ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ponadto fasada powinna być piękna i reprezentacyjna, ponieważ zewnętrzne ściany budynku zawsze służyły do prezentacji. Dzięki EURACON ESF-300 można osiągnąć oba te cele.

Kurtynowa, wentylowana i izolowana termicznie fasada składa się z dwóch ważnych elementów:

- mineralna izolacja termiczna o zmiennej grubości, w zależności od wymagań
- paneli elewacyjnych Euracon ESF-300 wykonanych z kolorowego aluminium o grubości 0,8 mm.

Wentylacja tylna to termin używany do opisania wymiany powietrza, która ma miejsce we wnęce między izolacją termiczną a panelami aluminiowymi. Aby to zapewnić, zwykle wymagana jest szczelina powietrzna o szerokości ok. 5 mm na górnym i dolnym końcu fasady.

Dzięki dzisiejszym nowoczesnym technikom obróbki i różnorodności dostępnych kolorów, wygląd fasady pożądany przez projektanta może być zrealizowany bez kompromisów.

W konstrukcji panelowej, podłużnie profilowane elementy w kształcie pasów są ograniczone na wysokości kondygnacji poziomymi profilami oddzielającymi. Pionowe połączenia i mocowania odpowiadają konstrukcji kasetonowej.

Wymiary paneli ESF-300: 
- Szerokość panelu: 320 mm
- Szerokość modułu: 300 mm
- Wysokość: standardowa 2800 mm
- (wysokość można dostosować do odpowiedniej wysokości kondygnacji)
- Maksymalna wysokość: 4000 mm
- Grubość materiału: 0,8 mm

Wymagana grubość izolacji termicznej jest obliczana przez firmę inżynieryjną.

Obudowa otworów okiennych w elewacji wymaga szczególnie starannego planowania. Szczególnie odpowiednie są prefabrykowane ramy metalowe.

Do produkcji specjalnych profili związanych z obiektem, materiał taśmowy używany do produkcji paneli można uzyskać od EURACON w szerokości 342 mm jako towar magazynowy. Daje to możliwość samodzielnej produkcji indywidualnych profili poprzez gięcie. Panele elewacyjne EURACON ESF-300 są przeznaczone zarówno do montażu poziomego, jak i pionowego. Widoczne mocowanie w połączeniach odbywa się za pomocą wkrętów wiercących lub nitów zrywalnych bez podkonstrukcji, bezpośrednio na izolacji elewacji. Na podstawie wieloletniego doświadczenia firma EURACON zawsze zaleca montaż pionowy.

Możliwe są wszystkie połączenia wymagane na placu budowy. Ze względu na bardzo stabilne profilowanie i wysokość panelu 12,5 mm, gwarantowana jest odporna na deszcz i wiatr okładzina elewacyjna.

Izolacja termiczna jest instalowana w żądanej grubości. Wymagana przestrzeń dla wentylacji tylnej jest zapewniona w każdym przypadku dzięki wysokości panelu 12,5 mm.


Uwaga:

Przy ponownym zamawianiu paneli ESF-300 mogą wystąpić niewielkie odchylenia kolorów w różnych partiach. Wynika to z faktu, że naturalne surowce, takie jak pigmenty mineralne, zawsze wyglądają nieco inaczej. Te naturalne niuanse są normalne i nie stanowią błędu produkcyjnego. Dlatego przed montażem należy zawsze porównać numery partii na opakowaniu dostawy. Zaleca się stosowanie różnych partii na różnych stronach konstrukcji lub sekcjach konstrukcji.

Zgodnie z warunkami dostawy firmy EURACON, przy zakupie wstępnie pomalowanych paneli aluminiowych firmy EURACON, kupujący staje się również właścicielem opakowania. W związku z tym firma EURACON nie może odebrać tego opakowania. Opakowanie musi zostać odpowiednio zutylizowane przez użytkownika końcowego (firmę montażową).

Cięcie na wymiar:

Piłami tarczowymi, piłami poprzecznymi, piłami taśmowymi, nożycami itp. (nie wolno używać tarcz tnących).

Krawędzie:

Min. promień gięcia = 2,5 x grubość taśmy z plastikową warstwą pośrednią po kolorowej stronie.

Montaż:

W białych bawełnianych rękawiczkach, aby uniknąć odcisków palców i zabrudzeń

Czyszczenie:

Za pomocą neutralnych, wodnych środków czyszczących, dobrze spłukać, w razie potrzeby skorzystać z usług specjalistycznej firmy.

Połączenia:

Dla wymaganych funkcji i obciążeń zawsze wykonywać zgodnie z wytycznymi technicznymi i zasadami obróbki blachy

Niedozwolone:

Powłoka powierzchni elementów elewacji nie może mieć kontaktu z rozpuszczalnikami, cementem, kwasami, zasadami, smarami i uszczelniaczami silikonowymi, pyłem szlifierskim, wiórami z wiercenia w stali itp. Kontakt z miedzią jest niedozwolony, podobnie jak umieszczanie znaków itp. Panele nie nadają się do spawania.

Przechowywanie i transport:

Przechowywać wyłącznie na płaskich, suchych powierzchniach. Chronić opakowanie przed wilgocią, wysoką temperaturą i silnym nasłonecznieniem. Wózki podnośnikowe nadają się tylko do długości do 4 m.

Mocowanie za pomocą śrub lub nitów:

Weź pod uwagę rozszerzalność liniową materiału. Umieść punkt stały jak najdalej od środka panelu. Punkty przesuwne powinny zawsze znajdować się na końcach panelu. Używaj właściwego momentu obrotowego do wkręcania śrub (nigdy nie dokręcaj zbyt mocno). Minimalny łeb śruby lub nitu = Ø 15 mm.

Punkty przesuwne:

Punkty ślizgowe mogą być wykonane jako długie lub okrągłe otwory Ø 5 mm. Do wykonywania otworów podłużnych stosuje się punktaki ręczne. Okrągłe otwory mogą być wykonane za pomocą stempli ręcznych lub przez wstępne nawiercenie wiertłem Ø 5 mm.

Obciążenia specjalne:

Do paneli elewacyjnych nie można mocować żadnych dodatkowych obciążeń, takich jak lampy, wsporniki, odciągi itp. Obciążenia te muszą być profesjonalnie przeniesione na ścianę poprzez konstrukcję nośną.

Obciążenia udarowe:

Obciążenia udarowe to efekty zewnętrzne powodowane przez przechylające się obiekty, np. drabiny, rowery itp. Dodatkowe środki konstrukcyjne mogą zapobiec takim szkodliwym skutkom. Euracon zaleca pokrycie cokołu lub parteru materiałami bardziej odpornymi mechanicznie, np. ceramicznymi systemami elewacyjnymi EURACON.

Zastosowania specjalne:

Panele EURACON ESF-300 nie nadają się do dachów. Przejścia z elewacji na attyki, stromo nachylone nadbudówki itp. są możliwe, jeśli odprowadzanie wody jest uwzględnione w konstrukcyjnych środkach.

Hydroizolacja:

Pod żadnym pozorem nie stosować uszczelniaczy silikonowych ze względu na wysokie ryzyko zabrudzenia! Należy stosować inne produkty, np. polimery akrylowe lub hybrydowe.

Pielęgnacja i czyszczenie:

Elewacja zawsze pozostaje piękna, szczególnie jeśli pada, ponieważ deszcz w interakcji z kontrolowanym kredowaniem zawsze utrzymuje elewację w czystości. Jeśli brud wyjątkowo przylgnie do obszarów, które są mniej narażone na działanie czynników atmosferycznych, można go usunąć za pomocą myjki wysokociśnieniowej pod niskim ciśnieniem. Zaleca się dodanie neutralnych środków czyszczących na bazie wody, np. zwykłego płynu do mycia naczyń.

Szybka i łatwa wymiana uszkodzonych paneli:

Widoczne mocowanie w złączach umożliwia szybką i bezpieczną wymianę pojedynczych uszkodzonych paneli w ciągu kilku minut.

Piękna po 25 latach użytkowania. Wybierz system elewacyjny EURACON FS-300!

Masz jakieś pytania? Z przyjemnością przedstawimy Ci bezpłatną i niewiążącą ofertę! Nie wahaj się! Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail. Jesteśmy tutaj, aby Ci dobrze doradzić:

EURACON SP. Z O.O.
ul. Jedności Robotniczej 15
69-100 Słubice
Lubuskie, Polska
Telefon: +48 95 747 86 37
Email:    pl@euracon.eu

Fabryka Cybinka
Krośnieńska 55A, 69-108 Cybinka


Fasady Euracon można zamawiać bezpośrednio z fabryki - bez pośredników!