ELEWACYJNE PANELE ALUMINIOWE

System aluminiowy przez swoją lekkość  (tylko ok. 3,4 kg na m²) i ekonomiczność jest najpopularniejszym systemem na świecie. Wentylowany i izolowany system zepewnia pełną ochronę pomieszczeń wewnętrznych przed wilgocią i grzybem. Fasady z aluminium Euracon nie tylko poprawia reprezentacyjność domu,ale także wpływa na komfort w pomieszczeniach.

Fasada z farbowanych paneli aluminiowych w Berlinie

Kurtynowa,wentylowana od tyłu fasada z paneli aluminiowych

Aluminiowy system fasadowy w Dreźnie

Fasady aluminiowe Fasada z farbowanych paneli aluminiowych w Dreźnie

System elewacyjny EURACON FS-300

Już przed rokiem 1980 i w następnych latach firma Alcan Rorschach AG w Szwajcarii opracowała systemy fasad aluminiowych ALCAN E-200 i ALCAN K-250 z wysokiej jakości wstępnie malowanego aluminium. Alcan, z siedzibą w Montrealu (Kanada), obecnie Rio Tinto Alcan, jest uważany za jednego z największych producentów aluminium na świecie, dlatego też wysoki poziom wiedzy Alcan był kluczowy dla doskonałej jakości tych systemów elewacyjnych.

W 1988 r. wspólnicy EURACON przejęli prawa do niemieckiej dystrybucji wysokiej jakości systemów fasadowych Alcan, a w związku z ogromnym popytem, zwłaszcza w nowych krajach związkowych, w 1994 r. nabyli kompletny zakład produkcyjny w St. Gallen (Szwajcaria).

W Europie Zachodniej zainstalowano miliony metrów kwadratowych tych wyjątkowych aluminiowych systemów fasadowych. Dziś, po 40 latach, firma EURACON może powoływać się na te doskonałe referencje.

Piękne, pomalowane fasady aluminiowe z tamtych czasów stoją do dziś w najlepszej jakości i są czyste, jakby zostały zamontowane dopiero wczoraj.

W 2014 roku, bazując na dotychczasowych dobrych doświadczeniach oraz ze względu na wysokie wymagania związane z pogodą na nowych rynkach w Europie Wschodniej, firma EURACON rozwinęła te systemy elewacyjne w system EURACON FS-300. Oznacza to, że dziś dysponują Państwo super lekkim systemem ścian osłonowych, wentylowanych od tyłu i izolowanych termicznie fasad, który nadaje się do stosowania w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. System fasadowy FS-300 może być instalowany przy każdej pogodzie, nawet przy bardzo niskich temperaturach mrozu.

Fasada Euracon FS - 300


System wstępnie farbowanych fasad aluminiowych FS-300 firmy EURACON oferuje absolutną swobodę w zakresie kolorystyki i wzornictwa! Jest to kurtynowa, wentylowana od tyłu i izolowana termicznie fasada płytowa, która spełnia również najsurowsze przepisy ochrony przeciwpożarowej dla budynków wysokich i komercyjnych (klasyfikacja według klas ochrony przeciwpożarowej zgodnie z DIN 4102 i EN 13501-1 = A1). 

System fasadowy FS-300 firmy EURACON jest łatwy do zaplanowania, prosty w montażu i wyjątkowo odporny na starzenie się. Przy ok. 3,4 kg na m², fasada aluminiowa EURACON FS-300 jest prawdopodobnie najlżejszym systemem fasadowym dostępnym na rynku. Lekki system fasadowy nie wymaga ciężkiej i kosztownej konstrukcji nośnej - dzięki temu oszczędności są jeszcze większe.

Okładzina elewacyjna firmy EURACON składa się z kolorowych paneli aluminiowych produkowanych w procesie coil coating. Jest to wysokiej jakości, nadający się do walcowania stop aluminiowy z powierzchnią PVDF, wypalany w bardzo wysokich temperaturach (ok. 240 - 270°).

Gwarantuje to uzyskanie nieporowatej i łatwej w pielęgnacji powierzchni. Dla Państwa oznacza to bardzo ekonomiczne rozwiązanie elewacyjne na wiele dziesięcioleci.Elewacje EURACON zapewniają bezpieczeństwo na długi czas!

EURACON SP. Z O.O.
ul. Jedności Robotniczej 15
69-100 Słubice
Lubuskie, Polska
Telefon: +48 95 747 86 37
Email:    pl@euracon.eu