Instrukcja montażu paneli elewacyjnych EURACON

Element elewacyjny FS-300 firmy EURACON jest odpowiedni do montażu poziomego i pionowego. Płyty elewacyjne mocowane są do metalowej lub drewnianej konstrukcji nośnej za pomocą standardowych wkrętów samowiercących lub nitów jednostronnie zamykanych. Stabilne profilowanie elementów elewacyjnych o wysokości 12,5 mm zapewnia odporną na deszcz i wiatr burzowy okładzinę ścienną.

Izolacja termiczna fasady jest układana w żądanej grubości przed zamontowaniem profilu nośnego. Wysokość elementu 12,5 mm zapewnia wymaganą przestrzeń dla wentylacji tylnej fasady aluminiowej.

Możliwe są wszystkie połączenia wymagane na placu budowy, jak np. narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, zakończenia cokołów, obramowania okien, oddzielenia stropów itp.

Materiał: aluminium 0,8 mm, coil-coated (proces powlekania coil coating)

Przekrój aluminiowego elementu fasadowego EURACON FS-300:

Obróbka (dla warsztatów i placów budowy)

Przyciąć: 

Z piłami tarczowymi,taśmowymi,nożyczkami itp. Tarcze tnące niedozwolone

Boki:

Min. promień gięcia= 2,5 x grubość materiału z plastikową warstwą pośrednią po kolorowej stronie

Elementy złączne:

Rożważ rozszerzenie. Ustaw stały punkt na środku panelu L/2. Do wkrętów samowiercących należy stosować właściwy moment obrotowy (nigdy nie dokręcać zbyt mocno). Minimalna średnica łba 15mm dla śruby i nitu.

Czyszczenie :

Dobrze spłucz neutralnycm wodnym środkiem czyszczącym, wrazie potrzeby skonsultuj się ze specjalistyczną firmą.

Znajomość:

Dla wymaganych funkcji,obciążeń, zgodnie z zasadami rzemiosła blacharskiego i naszymi wytycznymi

Nie dozwolone:

Powłoki wszystkich systemów kolorystycznych nie tolerują rozpuszczalników,cementu,kwasów,zasad,smarów silikonowych i uszczelniaczy, nie mogą być spawane, kontakt z miedzią, pył szlifierski, wióry stalowe, przyklejanie się do znaków itp.

Przechowywanie i transport:

Tylko na równych, suchych deskach nośnych. Chronić opakowanie przed wilgocią i ciepłem. Wózkiem widłowym tylko o długości do 4m.